„Żegnaj, przedszkole”

Czas szybko leci i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.
„Dziś jest dzień ważny
Wszyscy o tym wiemy,
Bo my, „sześciolatki“, do szkoły idziemy.
Żegnaj przedszkole i dobre w nim chwile,
Kiedy na zabawie dni mijały mile”.

Pożegnanie 6-latków – to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi ciekawymi świata starszakami.

We czwartek, 30 maja, w grupie „Krasnoludki” odbyła się Uroczystość „Żegnaj, przedszkole”. Przedszkolaki wzbogaciły ten dzień cudownym, wzruszającym występem artystycznym, podczas którego zaprezentowali swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorskie.

Po wystąpieniu nastąpił czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor Iwona Maria Matwiejko podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom podziękowała za współpracę. Absolwenci otrzymali dyplomy o ukończeniu edukacji przedszkolnej i upominkowe książeczki oraz teczki z pracami, które wykonywały przez cztery lata. Pani Bogdanowicziene, mama Fabiana z grupy absolwentów w imieniu wszystkich rodziców złożyła podziękowanie za opiekę, cierpliwość i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Absolwenci przedszkola, także razem z rodzicami posadzili drzewka, żeby zawsze o nich pamiętać. Na zakończenie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przyszykowany przez rodziców.

Kochani absolwenci! Dziękujemy Wam, że mogliśmy wspólnie z rodzicami cieszyć się Waszymi osiągnięciami, sukcesami w różnych dziedzinach życia przedszkolnego. Życzymy Wam samych dobrych ocen w szkole, dużo przyjaciół, zadowolenia, wytrwałości w pokonywaniu kolejnych wyzwań...

Powodzenia Wam w szkole!

Starszy nauczyciel Lilija Cejko