„Krasnoludki” wzięli udział w zajęciu malowania pisanek

„Pisanki, pisanki
z tęczy malowanki,
przedziwne kolory,
napisy i wzory”.
R. Przymus
W piątek, 19 kwietnia, przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” mieli edukacyjne zajęcie „Zdobienie pisanek Wielkanocnych”. Zajęcie edukacyjne odbyło się w Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Dworze Houwaltów w Mejszagole. Była to okazja, by wspólnie celebrować czas, jaki został do Świąt Wielkiej Nocy. Wszyscy pracowali w miłej i przyjaznej atmosferze oraz wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą, ponieważ każda pisanka, zdobiona woskiem, była niepowtarzalna. Dzieci pełne radości wraz z pisankami wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziekujemy dla pani Jolanty Łapińskiej, kierownik Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Mejszagole, oraz dla organizatorki wydarzeń kulturalnych, artystki ludowej pani Agaty Granickiej za piękny zwyczaj pielęgnowania tradycji, współpracę, zorganizowanie i przeprowadzenie niezwyczajnego zajęcia edukacyjnego.

Wesołych i kolorowych Świąt!

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych, pedagog społeczny C. Bujnowska