Wielkanocna niespodzianka

„Pisanki, pisanki, jajka malowane,
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek…”

Już od początku kwietnia w grupie „Krasnoludki’’ odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, siały owies, robiły zajączków, kurczątka, baranki, koszyczki i palmy. Poznawały zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Nadszedł czas na zabawy, które przygotował dla dzieci Wielkanocny Zajączek. W liście, który zostawił były opisane zadania do wykonania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i w radosnej atmosferze: zawieszały jajeczka na gałązkach, zbierały rozrzucone pisanki, przenosiły jajka na wielkich, drewnianych łyżkach, malowały wzory na dużych, kartonowych pisankach. Po wykonaniu wszystkich zadań czekała słodka niespodzianka. Wszyscy wesoło bawiliśmy. Cieszymy się, że Zając o nas pamięta!!!

Nauczycielka Lilija Ceiko