„Wiwat Polska!”

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym Polski, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. To Święto jest okazją do rozmowy Polaków na całym świecie o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych.

W piątek, 3 maja w Żłobku-Przedszkolu w Mejszagole odbyła się uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 Maja. Gościem Święta była dziennikarka Monika Urbanowicz. Na wstępie Pani dyrektor Iwona Maria Matwiejko serdecznie przywitała wszystkich zebranych na Święto. Dzieci z grupy „Krasnoludki” przygotowały na to wydarzenie wyjątkowe przedstawienie w związku ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego Polski. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia konstytucji. Dzieci zachwyciły uroczą grą aktorską oraz barwnymi strojami z epoki.

Bez udziału w tym Święcie nie zostały także i dzieci z najmłodszej grupy „Biedronki”. Dzieciaki pokazały, że nie wiek się liczy, a świadomość tego skąd pochodzimy i jaka jest nasza przeszłość. Dzieci deklamowały wiersze o ojczyźnie, a także śpiewały i tańczyły. Swą postawą w pełni oddały powagę Święta. Wierszem, słowem i piosenką wyraziliśmy najgłębsze uczucia do Macierzy, daliśmy wyraz dumy i przynależności do Polski. Na zakończenie Uroczystości Rodzice otrzymali do wykonania kotyliony w biało-czerwonych barwach w formie serca.

Publiczność na sali nie szczędziła gromkich braw dla małych artystów i patriotów.

Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech to uczucie zostanie w naszych sercach na zawsze. Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę.

Starszy nauczyciel Grażyna Szwaikowskaja