Darželyje vyko tarptautiniai Erasmus+ mokymai

Įgyvendinant tarptautinį projektą „Lenkų mokykla užsienyje. Lenkų mokyklų mokytojų profesinio tobulėjimo skatinimas“ pagal Erasmus+ programą, š. m. rugsėjo 29 – spalio 3 d. Maišiagalos lopšelyje-darželyje įvyko tarptautinis projekto partnerių susitikimas. Mūsų įstaigoje lankėsi projekto dalyviai iš penkių ES šalių: Savivaldybės metodinio konsultacinio centro Balstogėje (Lenkija), Barselonos ir Tarragonos lenkų mokyklos (Ispanija), Asociacijos „ProPolonia“ (Belgija), Moss šeštadieninės lenkų mokyklos (Norvegija) ir Bristolio šeštadieninės integracinės mokyklos (Didžioji Britanija). Projekto dalyviai dalyvavo mokymuose, kūrė naujas mokymo priemones, plėtojo intelektinės veiklos rezultatus ir dalijosi gerąja darbo patirtimi vedant atviras veiklas su ugdytiniais.
Spalio 2 d. mūsų įstaigoje projekto dalyviams buvo suorganizuotas iškilmingas koncertas, kuriame dalyvavo ir politinio rango atstovai: Lietuvos Respublikos Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje patarėjas, Konsulinio skyriaus vedėjas Marcinas Zieniewiczius ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Taip pat tarp kviestinių svečių malonu buvo matyti ir Lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz szkolna“ pirmininką Juzefą Kviatkovskį, Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistą Jaroslavą Suboč ir Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vyr. specialistę, l. e. einančią vedėjo pareigas, Iloną Tučinską. Į susitikimą su dalyviais atvyko ir Lietuvos lenkų sąjungos skyriaus Maišiagaloje pirmininkė, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos direktorė Alfreda Jankovska. Taip pat projekto pristatyme dalyvavo ir žiniasklaidos atstovas iš Norvegijos ‒ Lukasz Pawłowicz ‒ Lenkų radijo „Wataha” Norvegijoje įkūrėjas ir žurnalistas.
Koncerte pasirodė „Drugelių” ir „Nykštukų” grupių ugdytiniai: jie svečius pasitiko eilėraščiais, dainomis ir šokiais. Ne vieno žiūrovo širdį suvirpino ugdytinių patriotiškumas, kuris ir buvo pagrindiniu koncerto akcentu. Svečiai ne tik pasidžiaugė mūsų ugdytinių artistiniais gabumais, bet ir po koncerto diskutavo įvairiais švietimo klausimais.

Daugiau skaityti čia: https://vrsa.lt/index.php?4258089767

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, socialinė pedagogė C. Buinovska