„Drugeliai“ kviečia žibintais nušviesti kelią Kalėdoms!

Trumpos gruodžio dienos prieškalėdiniuose rūpesčiuose lėkte lekia. Ir saulutė, tingiai palypėjusi kelis laiptelius dangaus skliaute, po kelių valandų, žiūrėk, jau ir ritasi žemyn...

Tačiau ilgus advento vakarus nušviečia ne tik šaltame gruodžio danguje spindinčios žvaigždės, bet ir tūkstančiai žvakių, tradiciškai uždegamų gruodžio 13-tą, šv.Liucijos dieną.

Pradedant nuo gruodžio 13-os – šv.Liucijos dienos – kas vakarą ant vakarienės stalo ar palangės uždegama vis po vieną žvakutę daugiau. Pirmą vakarą vieną, antrą – dvi, trečią – tris, ir taip toliau. Kuo daugiau dega žvakių – tuo arčiau Kalėdos. Po dvylikos dienų, ant Kalėdų stalo jų jau degs dvylika. Jeigu stalą puošia tradicinis advento vainikas su 4 žvakėmis, vis nauja žvakė uždegama kas tris dienas. Lietuvoje per šias dvylika advento dienų – nuo šv. Liucijos iki Kalėdų, vaikai tradiciškai iš šiaudų ir popieriaus gamindavo žaisliukus eglutei papuošti. „Drugelių“ grupės vaikučiai, dekoravo adventinius žibintus, jais papuošė darželio kiemą. Vaišinosi pyragu.

„Drugeliai“ kviečia visus darželio vaikučius pagaminti žibintą ir nušviesti kelią Kalėdoms. Žibintai mums skleis šilumą iki pat Kalėdų.

Mokytoja Ieva