„Drugelių“ išvyka į biblioteką

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena, balandžio 23-oji, Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu, švenčiama visame pasaulyje. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.

Pasaulinę knygos dieną visą savaitę šventė ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės ugdytiniai. Knyga suteikia žmogui žinių, idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, grožio ir moralės sampratą. Skaitymas balsu vaikui nuo pirmųjų gyvenimo dienų yra svarbus faktorius, ugdantis vaiko įvairiausius gebėjimus – kalbinius įgūdžius, empatiją, emocinius – socialinius ryšius, gebėjimą išsikalbėti (vaikas, kuriam skaitoma, žinos daugiau žodžių). Skaitydami savo vaikui nuo mažų dienų, tėvai stiprina tarpusavio ryšį. Jis padeda tapti savarankiška ir savimi pasitikinčia asmenybe.

Vaikai klausėsi garsiai skaitomų knygų, grupėje surengė mylimiausių knygelių parodą. Žiūrėjo mokomąją vaizdo medžiagą YouTube „Knygos kelias“ bei „Kaip gaminamas popierius“.

Smagiausia savaitės diena buvo trečiadienis, balandžio 26 – oji, „Drugeliai“ keliavo į Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Maišiagalos struktūrinį padalinį. Darželio ugdytinius svetingai pasitiko ir apie biblioteką daug įdomaus papasakojo bibliotekininkė, ponia Alina Jodko. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra įstaiga, renkanti, komplektuojanti, sauganti knygas ir leidžianti jomis naudotis visuomenei, kitaip tariant, bibliotekoje galima pasiskolinti knygą, o ją perskaičius, grąžinti. Ponia Alina vaikams papasakojo, kaip ir kodėl reikia saugoti knygas. Parodė, kur kokios knygos saugomos, paminėjo, kad Maišiagalos biblioteka turi virš keturių tūkstančių knygų! Bibliotekoje galima ne tik pasiskolinti knygą, bet paskaityti laikraščių ir žurnalų, naudotis internetu ir net išmokti naudotis kompiuteriu! Bibliotekoje sužinojome daug įdomaus ir apie Maišiagalą.

Darželinukai apžiūrėjo naujausių knygų vaikams parodą. Klausėsi audio knygelių ir skaitomos E. Mieželaičio eiliuotos pasakos „Zuikis Puikis“.
Daug sužinoję, pasiskolinę arabų pasakų knygą „Tūkstantis ir viena naktis“ ir pažadėję tapti bibliotekos skaitytojais (kai išmoks skaityti, žinoma), darželinukai parkeliavo į darželį klausytis pasakų.

„Drugelių“ grupės auklėtoja Nerija Četrauskaitė