Geri darbeliai gamtai

Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas žiemoti pasilikusiems paukščiams: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas.

Paukščiams išgyventi žiemą galime padėti keliais būdais: sodindami medžius ir krūmus, kurių uogomis maitinasi kai kurios paukščių rūšys, statydami užuovėjas ir palapines kurapkoms. Tačiau pats populiariausias ir dažniausiai naudojamas paukščių globos būdas yra įvairių tipų lesyklų įrengimas ir pastovus maitinimas jose.

Vilniaus r. Glitiškių mokykla-darželis pakvietė visus Vilniaus r. ikimokyklinių įstaigų ugdytinius, pedagogus ir tėvus dalyvauti meniniame – kūrybiniame projekte „Geri darbeliai gamtai“, kurio tikslas – rūpintis Lietuvoje žiemojančiais paukščiais.

Projekte aktyviai dalyvavo ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai, bei jų tėveliai.
Vaikai domėjosi Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, sužinojo, kuo jie minta ir kokį lesalą reikia berti į lesyklėles. „Boružėlių” grupės ugdytiniai su auklėtoja D. Vitkūniene į svečius pasikvietė darželio pedagogus ir jiems papasakojo, kokie paukšteliai atskrenda į lesyklėlę ir ką jie lesa. Kur paukšteliai randa maisto žiemą, domėjosi „Drugelių” grupės ugdytiniai su auklėtoja Nerija Četrauskaite. Vaikai sužinojo, kad paukšteliai lesa įvairias sėklas, riešutus, nesūdytus lašinius, sviestą ir riebalus, uogas ir vaisius. „Kepė“ paukščiams keksiukus. Šie skanėstai greitai priviliojo į lesyklėles pulkus žvirblių ir zylučių.

O tėveliai pagamino net dvidešimt šešias lesyklėles! (Jos įrengtos darželio teritorijoje.) Tariame nuoširdų „ačiū“ šauniems tėveliams už bendradarbiavimą.

Auklėtoja metodininkė Nerija Četrauskaitė