Kelionė į Neries regioninį parką

Spalio 10 dieną Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Nykštukų“ ir „Drugelių“ grupių ugdytiniai keliavo po Neries regioninį parką.
Dūkštose, prie Neries regioninio parko lankytojų centro vaikus pasitiko gidas Saulius Pupininkas. Jis vaikams papasakojo, ką galima pamatyti šiame unikaliame Lietuvos kampelyje.

Neries regioninio parko lankytojų centre vaikai sužinojo, kad į Nerį iš Baltijos jūros atplaukia neršti lašišos. Matė bebro nugraužtą medį. Galėjo paglostyti juodojo gandro ir gandriuko plunksnas. Matė didžiulio šerno bei bebro kaukoles, o patys drąsiausi galėjo jas net ir paliesti.
Vėliau vaikai ėjo pasivaikščioti po senąjį mišką. Jie keliavo Karmazinų pažitiniu keliu ir turėjo puikią progą tapti jaunaisiais miško tyrėjais bei nuotaikingai susipažinti su Karmazinų šilų gyventojais bei augalais. Klausėsi paukščių balsų. Sužinojo, kas gyvena inkilėliuose. Matė, kaip auga grybai ir skanavo kiškio kopūstų.

Kelionės metu aplankė ir senąjį Karmazinų pilkapyną, kur žmonės buvo laidojami prieš 1500 m. Gidas papasakojo apie senuosius laidojimo papročius ir parodė vaikams senovinius moterų papuošalus.

Nukeliavę 3 kilometrus ir įveikę Karmazinų pažintinį taką, kūpini įspūdžių mažieji miško tyrėjai parvažiavo į darželį.

Mokytoja Nerija