Maišiagalos miestelio šventė

2016 m. birželio 12 –ąją Maišiagalos miestelio bendruomenė ir gausus būrys svečių dalyvavo puikioje Maišiagalos miestelio šventėje. Iš ryto į Maišiagalą atkeliavo piligrimai, kurie jau ketvirtus metus iš eilės dalyvauja Vilniaus rajono savivaldybės organizuojamoje piligriminėje kelionėje Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą. Šventė prasidėjo Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojamomis šv. Mišiomis. Vėliau persikėlė į Houvaltų dvarą, kuriame buvo atidarytas Tradicinių amatų centras. Tuomet visus susirinkusius džiugino puikus koncertas ir garbių svečių sveikinimai. Šventės metu veikė amatų mugė.

Šioje puikioje šventėje dalyvavo ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio bendruomenė. Šalia dvaro įrengtoje palapinėje buvo surengta ugdytinių darbų paroda „Smulkioji tautosaka vaikų darbuose“. Taip pat eksponuojami bendri pedagogų ir ugdytinių darbai, kuriuose pavaizduotas Maišiagalos herbas, bažnyčia, piliakalnis ir Houvaltų dvaras. Mažieji šventės dalyviai galėjo prisėsti prie palapinėje pastatytų staliukų ir pažaisti su išmaniuoju smėliu, lipdyti iš plastilino, spalvinti paveikslėlius ar piešti ant akmenukų.

Šventiniame koncerte puikiai pasirodė ir mūsų auklėtiniai. „Drugelių“ grupės vaikai padainavo dainą „Mano tėvelis buvo kalvelis“, o „Nykštukų“ grupės vaikai pašoko šokį. Mūsų ugdytiniai pasipuošę tautiniais drabužiais padėjo gėles ant kunigo Juzefo Obremskio kapo. Taip pat talkino teikint gėles ir atminimo dovanas į šventę atvykusiems garbiems svečiams.

Į šventę susirinkusiuosius darželio virėjos vaišino žirnių sriuba, plovu ir karšta arbata.

Daina Jermak