Svečiuose policijos bičiulis Amsis su draugais

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva visoje Lietuvoje vykstanti „Atšvaitų dienos“ akcija vyko lapkričio 6 ir mūsų lopšelyje-darželyje. Atšvaitas – tai lyg pėsčiojo „angelas sargas“. Mums labai svarbu nuo mažens vaikams įdiegti supratimą, kad nešiodami atšvaitus būsime geriau matomi kelyje ir tai užtikrins mūsų saugumą įvairiu paros metu, todėl lapkričio 6 d. pasikvietėme svečių: Vilniaus rajono policijos komisariato I veiklos skyriaus vyresn. tyrėją komisarą Stanislavą Voitechovskį, vyresniąją tyrėją Jolantą Lukaševič, Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistę Alą Cholopovą ir policijos bičiulį Amsį, kurie „Drugelių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniams akivaizdžiai pademonstravo, kaip reikia nešioti atšvaitus, paaiškino, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis netoli jos.

Ugdytiniai atidžiai klausėsi policijos pareigūno. Susitikimo metu bičiulis Amsis priminė vaikams, kad atšvaitą reikia segėti tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms, mokė, kaip juos teisingai užsidėti.

Džiaugiamės, kad prevencinė akcija „Būk matomas-būk saugus“ bendram rūpesčiui apjungė darželio bendruomenę, kad mokydami vaikus saugaus elgesio gatvėje ir keliuose, rodydami jiems savo pavyzdį, įvairiais būdais skatiname mažuosius būti drausmingais, atsargiais ir atidžiais keliuose, susitikimai su pareigūnais, praktinės-žaidybinės situacijos ugdo vaikų atsakingumą už savo ir kitų saugumą gatvėje, padeda vengti pavojų.

Labai ačiū policijos bičiuliui Amsiui ir jo draugams už padovanotus atšvaitus ir liemenes, be kurių negalėtume tinkamai įgyvendinti akcijos „Atšvaitų diena“ tikslų. Ir toliau skatinsime atšvaitų naudojimą, nes tai aktualu ne tik visais rudens ir žiemos mėnesiais, tačiau visus metus.

VGK narė L. Ceiko