Projektai 2019–2020 m.

„Lietuva brangi – mano Tėvyne“ (339 KB)

Lietuva – mūsų Tėvynė. 2020 m. kovo 11-ąją minėsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. Įsimintinos datos atskleidė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai bei mokame kurti savo istoriją. Didžiuojamės atkurtos Lietuvos laimėjimais, kurie mus įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį.
Šis projektas sudarys sąlygas stiprinti vaikų ryšį su savo kraštu, skatins pažinti ir didžiuotis savo tėvynės istorija, tradicijomis.

„Muzyka polska dla dzieci w dźwiękach fortepianu“ (179 KB)

Muzyka jest środkiem kształcenia humanistycznego, uwrażliwiającego na wartości ludzkie. Sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone w przedszkolu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju w dziedzinie muzyki.
Sławni i wielcy polscy kompozytorzy od F. Chopina do I. Pendereckiego są pięknym przykładem muzyki fortepianowej. Dlatego posiadanie pianina w przedszkolu jest bardzo potrzebne. Naturalny dźwięk pianina umożliwi dzieciom kształcenia słuchu. A akompaniament z pianinem do piosenek Stanisława Moniuszki będzie bardziej oryginalny.