Akcja „Domek dla pierzastego ptaka”

W ramach projektu „Mali przyjaciele lasu” przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” 24 marca 2016 roku mieli wycieczkę do lasu, ponieważ uczesniczyli w akcji: „Domek dla pierzastego ptaka”. W naszej akcji towarzyszyli leśnicze pan Tadeusz Godwod, Leonard Szydłowski oraz Grzegorz Cejko, którzy przywieźli 15 domków dla ptaków. Budka lęgowa to symbol nowego życia. Wieszając budki lęgowe pomagamy ptakom, zwłaszcza tam, gdzie nie ma naturalnych dziupli. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli.

Za pomoc w zawieszaniu domków lęgowych przedszkolaki od leśniczych otrzymali słodycze.

Serdecznie dziękujemy leśniczym panu T. Godwodu, L. Szydłowskiemu oraz G. Cejko za współpracę i za udział w projekcie, także dziękujemy dla mamy Anety pani Ewy Jackiewicz i rodzicom Ignasa dla pani Anny Piłarczyk – Palaitis oraz dla pana Żygimantasa Palaitisa za udział w akcji.

Starszy wychowawca Lilija Cejko