„Dzień wspomnienia ks. prałata Józefa Obrembskiego“

Jak każdego roku, w połowie marca wszystkie drogi prowadzą do Mejszagoły, gdzie w skromnym „pałacyku” mieszkał ksiądz prałat Józef Obrembski.
W dniu imienin księdza Józefa Obrembskiego przedszkolacy z grupy „Krasnoludki“ na jego grobie zapalili znicze i odmówili modlitwę – w ten sposób uczcili pamięć prałata. Także w tym dniu gościliśmy w muzeum księdza Józefa Obrembskiego. Kierownik muzeum Pani Józefa Markiewicz zaprosiła do obejrzenia muzeum. Najbardziej dzieci zaciekawił „Regał interaktywny“, na którym oglądały filmiki o księdzu. Również zainteresował stół interaktywny, na którym odbywały się gry religijne.
Na zakończenie Pani Józefa częstowała dzieci pączkami, dzieci zaś z kolei dla Pani w dniu jej uroczystych imienin wręczyły kwiaty i zaśpiewały, życząc długich lat życia.
Nauczycielka Grażyna Szwajkowskaja