Edukacja z Amsisem

20 kwietnia w przedszkolu był dniem pełnym wrażeń. Mieliśmy gości z Komisariatu policji rejonu wileńskiego na czele z Panem Stanisławem Wojciechowskim i Panią Ireną Jankowską oraz najbardziej przez dzieci oczekiwanym pieskiem Amsisem.

Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dziećmi, policjant uczył zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. W czasie spotkania przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w domu i poza nim.

Funkcjonariusz uczył dzieci jak należy zachować się na drodze oraz jak należy nosić elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie zachowywać się w przedszkolu i poza nim. Każde dziecko z rąk Amsisa otrzymało odblask. Maluchy obejrzały filmy edukacyjne, które ułatwiły dzieciom przyswojenie wiedzy na temat prawidłowego, bezpiecznego i samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Przedszkolaki poznały także trudną i odpowiedzialną pracę policjanta. Znając przepisy bezpiecznego ruchu drogowego, przedszkolaki mogły bezpiecznie wyruszyć na praktyczne zajęcia na przejściu drogowym. Razem z pieskiem Amsisem przechodziliśmy drogę w pobliżu przedszkola. Dzieciaki mogły upewnić się, że nie każdy kierowca jest odpowiedzialny, dlatego o swoje bezpieczeństwo musimy dbać sami.

Serdecznie dziękujemy dla funkcjonariuszy policji rejonu wileńskiego: Pana Stanisława Wojciechowskiego, Pani Ireny Jankowskiej oraz pieska Amsisa za edukację na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci.

Nauczyciel muzyki Edyta Staniulioniene