„Historyczne miejsce Mejszagoły”

W ramach projektu „Ojczyzna to taka kraina, która się w sercu zaczyna” dzieci z grupy „Krasnoludki“ wybrały się na wycieczkę po Mejszagole.
Celem wycieczki było zwiedzenie historycznych miejsc naszego miasteczka. Najpierw dzieci odwiedziły Muzeum Księży Wileńszczyzny, zwane jeszcze „Pałacykiem Księdza Prałata Józefa Obrembskiego“, gdzie podziwiały skromny domek Wielkiego Patriarchy Wileńszczyzny.
Wnet udaliśmy się na grób Księdza Prałata, gdzie zapaliliśmy znicz i w ciszy oraz wspólnej modlitwie oddaliśmy hołd. Następnie dzieci z zaciekawieniem obejrzały kościół. Panoramę Mejszagoły podziwialiśmy na górze Mejszagolskiej, zwaną górą Królowej Bonny.
Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i zaciekawione tym, co dzieje się w Mejszagole.
Mamy nadzieję, że ta skromna a tak wielka Mejszagoła zostanie dzieciakom na długo w pamięci.

Starszy nauczyciel Grażyna Szwaikowskaja