„Krasnoludki“ uczyli się przepraszać i przebaczać…

Zbliża się jedno z najpiękniejszych wiosennych świąt – Wielkanoc, dlatego 17 marca przedszkolaki z grupy „Krasnoludki“ poraz trzeci udały się do muzeum Ks. Prałata Józefa Obrembskiego w Mejszagole na zajęcie edukacyjne pt. „Uczę się przepraszać i przebaczać...“, będące częścią projektu „Wartości kultury ludowej – fundament przyszłej osobowości“. Zajęcie dzieciom prowadziła kierowniczka muzeum pani Józefa Markiewicz.

W muzeum zajęcie rozpoczęło się od pogawędki i pokazu jak jeden drugiemu musimy przebaczać. Napewno każdy z dzieci ma za co kogoś przeprosić. Także pani Józefa dzieci uczyła słów piosenki i odpowiednich ruchów do tej piosenki: „Kocham Cię Jezu z całego serca swego...“ Tłumaczyła, że Jezus ma duże serce i przebacza każdemu. Dzieci na dużym, czerwonym sercu naklejały małe, białe serduszka ze swoim imieniem. Właśnie serduszka są czyste, białe, w nich nie ma żadnej złości. Dzieci umieją przepraszać i przebaczać. Po wykonaniu wspólnej pracy twórczej dzieci powtórzyły słowa piosenki: „Kocham Cię Jezu z całego serca swego...“ i wykonały odpowienie ruchy – co sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.

Po zajeciu pani Józefa naszych dzieciaków poczęstowała czekoladą.

Dziekujemy dla pani Józefy Markiewicz za przeprowadzenie kolejnego zajęcia edukacyjnego dla naszych maluchów.

Starszy wychowawca Lilija Cejko