„Krasnoludki“ w Centrum Wystawowym Litexpo

Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Wilnie jedenastu dzieci ze Żłobka-przedszkola w Mejszagole z grupy „Krasnoludki“ 26 lutego zwiedziły Targi Książki w Centrum Wystawowym Litexpo i wzięły udział w warsztatach artystycznych „Lokomotywa/ideolo“, które prowadziła polska ilustratorka Małgorzata Gurowska na podstawie znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa“.

Dziękujemy Instytutowi Polskiemu w Wilnie, a mianowicie dla koordynatora projektów Barbary Orszewskiej za zaproszenie na warsztaty. Również dziękujemy rodzicom naszych wychowanków, a mianowicie: A. Pilarczyk-Palaitis, B. Jakubienienie, E. Jackiewicz, I. Bogdanoviczienie i I. Achwerdaszwili za zorganizowanie dowozu dzieci na warsztaty do Litexpo. Dzieci otrzymały upominki oraz w prezencie trzydziestu metrową książkę pt. „Lokomotywa“ i wróciły do przeszkola pełne wrażeń.

Starszy wychowawca Lilia Cejko