„Krasnoludki“ w muzeum Ks. Prałata Józefa Pbrembskiego

18 grudnia przedszkolaki z grupy „Krasnoludki“ poraz drugi udały się do muzeum Ks. Prałata Józefa Obrembskiego w Mejszagole. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z tradycjami bożonarodzeniowymi oraz wykonać niespodziankę bliźniemu. Przedszkolaków w muzeum serdecznie przywitały: kierwoniczka muzeum pani Józefa Markiewicz, Siostra Dorota oraz kierownik Centrum Mistrzów Sztuki w Mejszagole pani Jolanta Łapinskaja. Pani Józefa dzieciom opowiedziała o tradycjach Bożego Narodzenia. Siostra Dorota tłumaczyła, że bliźniemu możemy pomóc nie tylko rączkami, ale i uszkami to znaczy wysłuchać, nóżkami – przyjść z pomocą. Z panią Jolantą Łapinską dzieci z wielką ochotą i zaciekawieniem dekorowały pierniki, które będą kosztować na spotkaniu wigilijnym z bliskimi. Na koniec były podziękowania życzenia, aby ten świąteczny nastrój przeniósł się do wszytkich domów, w których zasiądziemy do wieczerzy wigilinej.

Wychowawczyni Lilija Cejko