Magia teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 25 marca Żłobek-Przedszkole w Mejszagole przekształcił się w teatr.
Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów nauczania i wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się
i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię.
Na wstępie zajęcia nauczycielka muzyki Edyta Staniulionienė opowiedziała o zasadach i etykiecie podczas spektaklu, przedstawiła rodzaje teatru. A później w role występujących aktorów wcieliły się dzieciaki, przedstawiając dwa przedstawienia „Rękawiczka“ i „Trzy świnki“. Wypróbowaliśmy również swoje zdolności, wcielając się w pantomimę i stworzyliśmy jej wariacje.
Jak wypada po przedstawieniu, wszyscy mali aktorzy ukłonili się, a widzowie bili brawa na stojąco.
Myślę, że od najmłodszych lat my, pedagodzy, musimy zaszczepiać miłość do teatru.
Nauczycielka muzyki Edyta Staniulionienė