Mali przyjaciele lasu

W ramach projektu dzieciaki z grupy „Krasnoludki“ żłobka-przedszkola w Mejszagole 20 marca 2015 roku aktywnie uczestniczyli w akcji „Zrób domek dla ptaka”. Przedszkolaki nie tylko sami uczestniczyli w akcji, a także zaangażowali i rodziców.

23 marca dzieci udały się do lasu. Tym razem wieszaliśmy budki lęgowe. Naszej wycieczce towarzyszył leśniczy Pan Tadeusz Godwod i leśnik Pan Grzegorz Cejko, którzy także przywieźli 20 domków z otworami rożnej wielkości, dla mniejszych i nieco większych ptaków. Pan leśniczy opowiedział nam, że ptaki za naszą pomoc odwdzięczą się miłym dla ucha śpiewem, a także dzięki nim możemy spodziewać się mniejszej ilości owadów w naszej okolicy. Dlatego warto pomagać i nie zapominać o ptakach w każdej porze roku. Za pomoc, przedszkolaki od leśniczych otrzymali słodycze. Pani Dyrektor Iwona Maria Matwiejko wręczyła podziękowania dla Pana leśniczego Tadeusza Godwoda i Pana leśnika Grzegorza Cejko za współpracę. Dziękujemy również za udział w projekcie dla mamy Olgierda Pani Bożeny Jackiewicz i mamy Elizy Pani Annie Matwiejko.

Wychowawczyni Lilija Cejko