Najdroższe sercu te kolory trzy

„Litwa to twoja i moja Ojczyzna.
Kochaj ją swoim dziecięcym serduszkiem jak można najgoręcej.
Bądź dumny z tego kraju.”

W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci, czym jest patriotyzm, przywiązanie do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunek do symboli narodowych. Jak i każdego roku 15 lutego odbyło się uroczyste upamiętnienie Święta Niepodległości Litwy. Dzieci z grupy „Biedronki” święto rozpoczęły od wysłuchania Hymnu Litwy, następnie poznały symbole narodowe naszego kraju, zapoznały się z legendą o założeniu Wilna, wirtualnie zwiedziły najpiękniejsze zakątki kraju, w pracy plastycznej maluszki wyraziły miłość i szacunek do tych trzech kolorów. Udział przedszkolaków w upamiętnieniu tak ważnego wydarzenia pozwala dzieciom zrozumieć doniosłość świąt państwowych i wydarzeń z nimi związanych, pogłębia wiedzę na temat Ojczyzny.

Starszy nauczyciel Lilija Ceiko