Palma - symbol oczyszczenia. Wykonajmy ją wspólnie

Zbliża się jedno z najpiękniejszych wiosennych świąt – Wielkanoc, a wraz z nim Niedziela Palmowa. Z tej okazji starsi wychowankowie Żłobka-Przedszkola w Mejszagole wzięli udział w zajęciach edukacyjnych ,,Palma – symbol oczyszczenia. Wykonajmy ją wspólnie“, będących częścią projektu ,,Wartości kultury ludowej – fundament przyszłej osobowości". Projekt ten ma na celu rozwój wartości duchowych, kreatywności, kształtowanie etycznego i estetycznego światopoglądu dzieci, a także przybliżenia niektórych dziedzin kultury ludowej, m.in. wyrobu palm.

Podczas zajęć Zofija Šocik ir Natalija Miasnikova - etnografki z Mejszagoły i jednocześnie nasze pracowniczki, opowiedziały dzieciom o palmach - o ich znaczeniu i o tym z jakich roślin powstają, a także odsłoniły tajemnicę ich wyrobu. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję, żeby obserwować i samemu uczestniczyć w procesie tworzenia palm. A o tym, że był to proces przyjemny i bardzo ciekawy świadczą uśmiechy i powstałe dzieła.

Serdecznie dziękuję prowadzącym – Zofiji Šocik i Nataliji Miasnikov za wartościowe i ciekawe zajęcia. Cieszę się, że w Żłobku-Przedszkolu w Mejszagole pracują tak twórczy i oddani swej pracy ludzie.

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych, pedagog społeczny
Celina Buinovska