„Patriarcha Wileńszczyzny - Ksiądz Józef Obrembski“

„Człowiek od Boga dla ludzi”
Ks. T. Jasiński
W ramach projektu „Ojczyzna to taka kraina, która się w sercu zaczyna” przedszkolacy z grupy „Krasnoludki” udali się do muzeum, aby poznać niezwykle szanowaną osobę - Patriarchę Wileńszczyzny ks. J. Obrembskiego.
Kierownik muzeum pani Józefa Markiewicz opowiadała, że ks. J. Obrembski był na Wileńszczyźnie Pasterzem Duchowym dla wielu pokoleń. Przez progi niewielkiej chaty księdza przechodziły najważniejsze osobistości państwa polskiego oraz kościoła.
Dzieci chętnie słuchały opowiadania o tym, gdzie i kiedy ksiądz się urodził. Miały okazję oglądać albumy z życia księdza.
Dziękujemy serdecznie pani J. Markiewicz, że mogliśmy przenieść się do tamtych czasów i poznać tak wielkiego patriarchę. Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza na długo zostanie w pamięci dzieci.
Starszy nauczyciel Grażyna Szwajkowskaja