Przedszkolne święto plonów

Jesień ‒ to cudowna pora roku, kiedy natura maluje ziemię w szerokiej gamie kolorów, kiedy nasze sady i ogrody dają kwaśne owoce i warzywa. To czas, kiedy dzięki fantazji można stworzyć najbardziej urokliwe jesienne bukiety i inne kompozycje jesienne. Dlatego we wrześniu rodzice i dzieci naszego przedszkola aktywnie brali udział w wystawie-konkursie na najciekawszą kompozycję dożynkową. W dniach 27–28 września 2018 roku w przedszkolu odbyła się dożynkowa wystawa prac jesiennych. Prace były zakodowane i wszyscy chętni mogli oddać swój głos na najwspanialszą kompozycję. Podczas tajnego głosowania wyodrębniono prace, które zdobyły najwięcej sympatii, to są prace pod następnymi numerami: I miejsce ‒ 58 nr (22 głosy), II miejsce ‒ 9, 18, 53 nr (po 7 głosów) i III miejsce ‒ 17, 59 nr (po 6 głosów).

Wystawę zamknięto 28 września podczas święta „Plony 2018”, w którym udział wzięli nie tylko przedstawiciele społeczności przedzkola, ale i uczestnicy międzynarodowego projektu „Polska szkoła za granicą. Wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół polonijnych”. Pięknym występem szanownych gości przywitali wychowankowie ze starszych grup: „Motyle” i „Krasnoludki”. Pani Dyrektor natomiast przywitała wszystkich ciepłym słowem i pachnącym, rodzinnym chlebem.

Dziękujemy wszystkim: dla tych, którzy pomogli zorganizować wystawę i tym, kto wzięli w niej udział. Nadal oczekujemy aktywnego uczestnictwa w kolejnym roku.

Zastępca dyrektora ds. pedagogicznych, pedagog społeczny Celina Buinovska