Samolotem przez Europę

9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Przedszkolacy na zajęciu muzycznym uczcili dzień Europy. "Odą do radości" powitaliśmy Dzień Europy w Mejszagolskim przedszkolu. Poznawaliśmy kraje Unii Europejskiej, walutę i symbole.
Wsiądliśmy do samolotu i lądowaliśmy w róźnych krajach. Pilotem samolotu była pani od muzyki, stiuardesy panie wzchowawczynie a pasaźerami dzieciaki. Jedliśmy pizzę we Włoszech, w Grecji nauczyliśmy się tańca – sirtaki, w Paryżu słuchaliśmy muzyki akordeonowej pod wieźą Eifla, w Hiszpanii była walka z tereodorem, a w Wiedniu zachwycaliśmy się królem tańców – walcem.W Niemczech jezdziliśmy Mercedesem . Po drodze do Litwy zatrzymaliśmy się w Polsce podziwiając góry, smoka Krakowskiego, pierniki toruńskie itd. Wylądowaliśmy w centrum Europy – Litwie gdzie kaźdy z dzieci najwięcej mógł opowiedzieć o miejscu zamieszkania. Największą frajdą było nauczenia się przywitań w róźnych językach: „Good morning“, „Bonjour“ ,“Buenos días“ , „Guten Tag“ , „Buongiorno“ , „Labas rytas“ itd.
Poprzez zabawę „Samolotem przez Europę“ zwiedziły państwa Unii. Po tak wyczerpującej podróży obiad smakował jak nigdy.

Nauczyciel muzyki Edyta Staniulionienie