Tradycje i symbole wielkanocne

Dzieci z grupy „Biedronki” przygotowania świąteczne rozpoczęły od siania owsa, udekorowały bukiecik, w którym znalazły się symbole związane ze świętami oraz wykonały dekoracje świąteczne. Dzieci poznały tradycje i podania ludowe związane z pisankami, dowiedziały się, jakimi technikami można ozdabiać pisanki i własnoręcznie je wykonały. Dowiedziały się, jak w dawnych czasach ludzie bawili się nimi. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych doświadczeniach z jajkiem: rozpoznawały ugotowane i surowe jajko, sprawdzały, czy jajko pływa lub tonie, jak wygląda w środku. Poznały również tradycyjne potrawy związane z tymi świętami. Działania dostarczyły dzieciom dużo radości i dały możliwość doświadczania oraz zdobycia wielu wiadomości o tradycjach i zwyczajach świąt wielkanocnych.

Starszy nauczyciel Lilija Ceiko