Uczniowie dla dzieci o ekologii

Kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który powinien rozpoczynać się już w przedszkolu. Jak uczyć dbania o środowisko i uwrażliwiania najmłodszych na piękno otaczającej je przyrody.

21 kwietnia w Mejszagolskim żłobku przedszkolu w przededniu obchodów dnia Ziemi uczniowie 2 – 4 klas z Duksztańskiej szkoły podstawowej przedstawili przedszkolakom muzyczno sceniczny występ o ekologii przyszykowanych pod bacznym okiem Pani Genoefy Szocik i Edyty Staniulionienie. Uczniowie dzieciom przedstawili wiele zagadnień związanych z ekologią i troską o środowisko. W przedstawieniu poruszono dużo pytań jak przyjemnie przebywa się nad rzeką, czy w lesie jeżeli wokół nie ma śmieci. Segregacji śmieci i umieszczania ich w specjalnych pojemnikach przeznaczonych na papier, plastik czy szkło. Dbanie o porządek wokół siebie. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądali występ starszych kolegów ze szkoły. Mimo dużej tremy uczniów występ się udał i wiele pozostawił wrażeń z przedszkola. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę „Złote ręce naszych dziadków“, zapoznać się z historią przedszkola, obejrzeć prace plastyczne dzieci. Mamy nadzieję, że dzielenie się doświadczeniem jest pożyteczne dla wszystkich. Dziękujemy dla Pani dyrektor Iwonie Marii Matwiejko za zaproszenie, rodzicom Eweliny i Kamila za dowóz a uczniom za występ.

Ktoś powiedział : „Ponieważ Ziemia opiekuje się nami zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu“.

Starszy nauczyciel muzyki Edyta Staniulionienie