Wielkanocny Zajączek w gościnie u dzieci

Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej. Jego symbolem są malowane jaja, woda lejąca się litrami i oczywiście Zajączek, na którego niecierpliwie czekają zwłaszcza najmłodsi.

18 kwietnia w naszym przedszkolu zajęcia odbyły się nietradycyjnie. Pani od muzyki wprowadziła w Wielkanocną atmosferę, przypomnieliśmy znaczenie symboli wielkanocnych.

Na dzieci w sali, czekała niespodzianka – śpiący Zajączek. I oto zaczęło się dziać.

Początkowo dzieciaki pouczyły zajączka piosenek i zabaw paluszkowych. Obejrzeliśmy bajkę, jak zajączki szykują się do świąt. W sali dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zawodach, a także taczały jajka. Kolejnym zadaniem było odszukanie kosza ze słodyczami od Zajączka, który był ukryty w sali. Trzeba przyznać, że Zajączek bardzo sprytnie ukrył niespodziankę, gdyż dzieci długo go szukały. Cieszymy się, że Zajączek o nas pamiętał.

Na pożegnanie z Zajączkiem wszyscy otrzymali smakołyki.