Święto Trzech Króli

Tradycją w naszym przedszkolu stało się uroczyste obchodzenie Święta Trzech Króli. Jak co roku dzieci tego dnia (9-01-2017) przyszły do przedszkola z wesołym nastrojem. Poprzez poznawanie różnymi zmysłami darów Trzech Króli oraz słuchanie fragmentu opowiadania, wzbogaciliśmy swoją wiedzę związaną z tradycją i historią tego święta.

Za Każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia, że ich odwiedzi dziś i Święty Mikołaj. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi. Dzieci uchyliły się, a w progu stanął On... Święty Mikołaj! Dzieci wspólnie brały udział w zabawach.

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem, ufundowanym przez Macierz Szkolną.
Po ṡwięcie Trzech Krὀli nadeszedł czas pożegnać się z choinką. Dzieci wspὀlnie zdejmowały dekoracje z choinki, ktὀre były samodzielnie zrobione przez nich. A tak było fajnie... będzie trzeba czekać cały rok na drugą...

Dzieci wracały tego dnia do domu w dobrym humorze i pełne wrażeń.

Grażyna Szwaikowskaja