Wycieczka do Straży Pożarnej

W ramach projektu „Mali przyjaciele lasu“ dzieci z grupy „Krasnoludki“ w dniu 8 kwietnia mieli przyjemność zwiedzić Straż Pożarną w Mejszagole. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy wóz strażacki, sprzęt do gaszenia pożarów, poznaliśmy jak wygląda strój strażaka, gdy jest wyzywany na akcję ratowniczą. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną sposobami alarmowania oraz zachowanie się w przypadku zagrożenia. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, a z ust chłopców padły słowa: „Jak dorosnę zostanę Strażakiem“.

Dziękujemy panu strażaku T. Siemaszko za przeprowadzenie zajęcia edukacyjnego.

Starszy wychowawca Lilija Cejko