Wycieczka edukacyjna przedszkolaków

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody we środę, 10 października, przedszkolaki z grupy „Motylki“ i „Krasnoludki“ autokarem wybrali się na edukacyjną wycieczkę do lasu.

Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Saulius Pupininkas, główny specjalista ds. rekreacji, spotkał się z nami w Centrum Turystycznym Regionalnego Parku Neris, który opowiadał o przyrodzie z miłością i gorliwością, także zapoznał z ekspozycją, wyposażoną w nowoczesną technologię, prezentującą wartości dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Regionalnego Parku Neris.

Idąc leśnymi ścieszkami dzieci poznawały przyrodę: patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Przedszkolaki spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z otaczającą przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wrócili do przedszkola. Na długo wizyta w lesie pozostanie w pamięci dzieci. Składamy serdeczne podziękowania dla Centrum Turystycznego Regionalnego Parku Neris oraz starszemu specjalistu Sauliusu Pupininkasu za tak owocną, pełne wrażeń edukacyjną wycieczkę i obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą przedszkolaki z Mejszagoła powrócą jeszcze nie raz.

Wychowawczyni Lilija