Wystawa i edukacja "Kici kici miau"

14 czerwca Żłobek-Przedszkole w Mejszagole odwiedził kotek a mianowicie wystawa ilustracji do książki Józefa Wilkonia "Kici kici miau" oraz edukacyjne zajęcie prowadzone przez koordynatora projektów Instytutu Polskiego w Wilnie panią Barbarę Orszewską. Pani Barbara czytając bajkę wprowadziła w świat rodziny kotów na podstawie książki Józefa Wilkonia "Kici kici miau". Józef Wilkoń, legenda polskiej ilustracji, znany malarz, wielki narrator, twórca wszechstronny, rzeźbiarz, scenograf, projektant gobelinów i wielki miłośnik zwierząt, stworzył kocią kołysankę z myślą o małych dzieciach. Artysta napisał prosty tekst oraz wykonał do niego ilustracje. Kołysanka z psotnym kotem w roli głównej jest bardzo „wilkoniowata” – niezwykle malarskie, dynamiczne ilustracjerozbrykanego kotka idealnie oddają jego naturę. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały bajki oraz odpowiadały na pytania. Po zajęciu dostały zadanie – wykonać plastyczynie swego ulubionego kota. Prace zostaną również wywieszone na korytarzu w przedszkolu obok wystawa ilustracji do książki Józefa Wilkonia "Kici kici miau".

Serdecznie dziękujemy dla koordynatora projektów Instytutu Polskiego w Wilnie Pani Barbary Orszewskiej za edukację oraz wystawę ilustracji do książki Józefa Wilkonia "Kici kici miau".

Nauczyciel metodyk muzyki Edyta Staniulioniene