Zwiedzanie Kiernowa

Nawet deszczowa pogoda nie przeszkodziła na wycieczkę. 10 pażdziernika wychowankowie z grup „Krasnoludki“ i „Motylki“ wyruszyli na zwiedzanie pierwszej stolicy Litwy- Kiernowa. Zwiedziliśmy grodziska Kiernowskie, gdzie wysłuchaliśmy legendy i opowiadania. Zwiedziliśmy muzeum archeologiczne z lekcją edukacyjną. Dzieci, dowiedziały się jak ludzie żyli w środowisku naturalnym, jak polowali, jak sobie przyżądzali posiłki. Najbardziej zaciekawił namiot gdzie w którym mieszkali nasi prapradziadowie. Nawet 20 osób się zmieściło w jeden namiot i to dzieci bardzo zaskoczyło.

Drugim zajęciem edukacyjnym było zwiedzanie galerii Studio "Studnia" i spotkanie z rzeżbiażem Henrikas Orakauskas. Dzieci dwiedziały się od rodzajach materiałów wykorzystywanych przez rzeźbiarza – metal. Wielką frajdą było przejażdżka na karecie dzieła autora.

Mimo zmęczenia dzieciaki wróciły pełni wrażeń.

Edyta Staniulioniene