Akcja „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”

19 października nasze przedszkole odwiedziły Zariana Raizgytė i Violeta Vitlickaja-Zubanova, funkcjonariuszki społeczne Komisariatu Policji rejonu wileńskiego. Razem z policjantkami przyjechał Amsis, przyjaciel policji.
Przeprowadzone zostały zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże porządku bezpiecznego opowiedziały o bezpiecznym zachowaniu na ulicy, noszeniu odblasków o zmroku, prawidłowym siedzeniu w foteliku i prawidłowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Piesek Amsis przypomniał dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.
Amsis sprawdził wiedzę dzieci i stwierdził, że dzieci znają zasady noszenia odblasków i podstawowe zasady ruchu drogowego.
Dziękujemy dla gości za wizytę, a dla Rozalii Lukaševičienė, mamie byłego wychowanka Nojusa, za prezenty dla przedszkola w postaci odblasków.

Inf. i zdjęcia W. Piatkowej