Atšvaitų diena

Tamsusis metų laikas jau prasidėjo, dėl rūko, lietaus, tamsiu paros metu eismo sąlygos tampa vis sudėtingesnės, todėl ypatingas dėmesys nukrypsta į labiausiai pažeidžiamus eismo dalyvius – pėsčiuosius, o ypatingai – vaikus.

Keliuose dažnai įvyksta nelaimingų atsitikimų, kur nukenčia vaikai, nesugebėję įvertinti rizikingos situacijos ar atsiradusio pavojaus. Todėl suaugusiųjų pareiga apsaugoti vaiką nuo tykančių pavojų kelyje bei mokyti vaikus, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų. Nuo mažens jiems būtina aiškinti saugaus eismo taisyklių reikšmę, pratinti tinkamai elgtis gatvėje. Dėl to Maišiagalos vaikų lopšelis darželis nuolat rengia prevencinius renginius saugaus eismo tema. Jau trečius metus iš eilės lapkričio 6-ąją prisijungiame prie Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos akcijos „Atšvaitų diena“. Jos metu ugdytiniams pasakojome apie atšvaitų svarbą, išmokėme taisyklingai juos užsisegti, skatinome naudoti šviesą atspindinčias priemones ne tik ugdytinius, bet ir pedagogus, darželio darbuotojus.

Dėkojame Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriui, Antanui Čereškai ir visai direkcijai už padovanotas šviesą atspindinčias priemones, atšvaitus, liemenes. Ir toliau skatinsime atšvaitų naudojimą, nes tai aktualu ne tik visais rudens ir žiemos mėnesiais, tačiau ir visus metus.

Zuzana Trocka