„Dzień Księgarza”

13 grudnia jest Światowy Dzień Księgarza. Z tej okazji dzieci z grupy „Krasnoludki” wybrały się do zaprzyjaźnionej biblioteki w Mejszagole.
W tym dniu bibliotekarka P. Alina opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i poznały zasady jej szanowania. W czasie zajęć malowały obrazki świąteczne oraz wykonywały własne zakładki do książeczek. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci. Akcentowała, że „książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć”.
W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie zrobiony stroik świąteczny.
Na zakończenie spotkania Pani Alina przygotowała dzieciom prezenty w postaci książek takich wybitnych polskich poetów i pisarzy jak J. Tuwim, J. Brzechwa.
Poprzez wizytę w bibliotece uświadomiliśmy sobie, jak bardzo wartościowe są książki i jak ważną sprawą jest ich czytanie.

Nauczycielka Grażyna Szwajkowskaja