Dzień Poczty Polskiej w przedszkolu

We wtorek, 18 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej, jak również Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty i listonosza. Dzieci obejrzały prezentację „Droga listu”, dzięki której dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list i paczka zanim dotrze do adresata.
Teraz już wiemy, że to listonosz dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mieliśmy także okazję odwiedzić Urząd Pocztowy w Mejszagole. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list. Kupiliśmy znaczek, kopertę i wrzuciliśmy do skrzynki listy adresowane do rodziców.
Najwięcej emocji jednak wzbudziło u dzieci tworzenie kartki pocztowej oraz naklejanie znaczków.
Z okazji Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne życzenia Pracownikom Poczty.

Grażyna Szwajkowskaja