Dzielenie się doświadczeniem w szkole polonijnej w Holandii

6-12 października pedagodzy wraz z panią dyrektor Żłobka-Przedszkola w Mejszagole dzielili się swoim doświadczeniem w mieście Schiedam w Holandii. Dzieliliśmy doświadczeniem z pedagogami z 6 krajów, m.in. z Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polski i Holandii. Zajęcia zostały przeprowadzone w szkole polonijnej w Schiedam (Holandia). Temat zajęć prowadzonych w grupie czterolatków - „Pani pogoda”. Mimo tego, że to są dzieci nam obce, zajęcie przeszło z wielką radością dla wszystkich.
Również mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę podczas szkoleń prowadzonych przez doradców metodycznych z Miejskiego Ośrodka Metodycznego w Białymstoku. Pogłębialiśmy wiedzę w zakresie TIK w nauczaniu oraz "Każde dziecko może być artystą - prace plastyczno - techniczne o charakterze użytkowym".
Po każdym szkoleniu przywozimy prace domowe, na podstawie których musimy przeprowadzić zajęcia ze swoimi dziećmi. Również można korzystać z kursów e-learningowych, gdzie są zamieszczane prace wszystkich krajów. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej fajnej możliwości.

Edyta Staniulioniene