Edukacja w muzeum Księdza Prałata Józefa Obrembskiego pt. „Bal Wszystkich Świętych”

Pielęgnując tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem modlitwy za zmarłych, 27 października dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły Muzeum Księdza Prałata Józefa Obrembskiego w Mejszagole, gdzie uczestniczyły w Balu Wszystkich Świętych, a także uczciły pamięć Księdza Prałata Józefa, zapalając znicze na grobie Patriarchy Wileńszczyzny.
Podczas zajęcia edukacyjnego o świętych kierownik muzeum Józefa Markiewicz zorganizowała dla dzieci wspólną, radosną zabawę promującą wartości, którymi w życiu kierowali się święci.
Dzieci były przebrane w stroje wielu świętych: św. Faustyny, Najświętszej Marii Panny, św. Antoniego, św. Kazimierza, św. Jana Pawła II, św. Józefa i innych świętych oraz w stroje Aniołów. Tak znaleźliśmy się w gronie Mieszkańców Nieba. Wszyscy cieszyli się z tego powodu tańcząc i śpiewając pod muzyczkę „Święty uśmiechnięty”. Jak to na balu przystoi, nie zabrakło też poczęstunku w postaci chrustów.
W drodze powrotnej do przedszkola mieliśmy okazję wstąpić do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mejszagole.
Wierzymy, że naszym wychowankom przybliżyliśmy tradycje i zwyczaje związane z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem pamięci o zmarłych.

Inf. i zdjęcia Grażyna Szwajkowskaja