Europejski tydzień mobilności 2023

Jak co roku Żłobek-przedszkole w Mejszagole wzięło udział w Europejskim Tygodniu Mobilności, którego celem jest zachęcanie dzieci i społeczności przedszkola do większej aktywności fizycznej, wyboru zdrowego i aktywnego stylu życia.
Tak więc w dniach 18-22 września społeczność żłobka-przedszkola była gotowa do aktywnego ruchu. Każdy dzień tygodnia poświęciliśmy na różne zajęcia: zabawy taneczne, ćwiczenia ogólnorozwojowe, „Dzień tańców”, aktywne zabawy „Dookoła przedszkola” oraz twórczo uczciliśmy promocję „Dzień bez samochodu”. Przedszkolaki liczyły swoje kroki wraz z nauczycielami na terenie przedszkola, na placach zabaw, w sali na zajęciu muzycznym i poza przedszkolem.
22 września w ramach promocji „Dzień bez samochodu” odbył się wyścig hulajnóg, który dostarczył dzieciom wielu wrażeń. Rodziców zachęcano, aby choć na jeden dzień „zapomnieli” o samochodach i wybrali inny, bardziej ekologiczny środek transportu – spacer, jazdę na rowerze, hulajnodze czy na wrotkach.
Zajęcia z tego tygodnia pokazały, że sport, to fajna i przyjemna aktywność!
Inf. i zdjęcia Lilija Ceiko i Daina Jermak