„Jesienny las i jego mieszkańcy“

W lesie można spotkać bardzo wiele przeróżnych zwierząt, tych malutkich i tych naprawdę dużych. O tym właśnie 27 listopada dowiedziały się dzieci z grupy „Krasnoludki“, uczestnicząc w zajęciu zintegrowanym, prowadzonym przez p. Grażynę i p. logopedę. Podczas zajęcia dzieci nie tylko wzbogaciły wiedzę o zwierzętach leśnych, ale też doskonale się bawiły. Zabawiając się z latarką poznawały zwierzęta leśne, umieszczając je w „lesie”. Słuchały i rozpoznawały odgłosy zwierząt, głośno i z entuzjazmem je naśladując, i jednocześnie wykonały też wszystkie ćwiczenia buzi i języczka. Doskonaliły również swoje umiejętności matematyczne poprzez przeliczanie przysmaków wiewiórki – orzeszków. Karmienie wiewiórki orzeszkami i taniec sprawiły najwięcej radości.
Na zakończenie zajęć dzieci zostały obdarowane przez wiewiórkę orzeszkami.
Info i zdjęcia Grażyna Sz. i Krystyna Ś.