Żłobek – Przedszkole w Mejszagole świętuje 55-lecie działalności

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu.”
Robert Fulghum
Dzień 1 czerwca w Żłobku – Przedszkolu w Mejszagole upłynął w radosnej atmosferze. Cała społeczność przedszkola uroczyście świętowała zaszczytny Jubileusz 55-lecia działalności swojej placówki. Wspólnie z dostojnymi gośćmi, rodzicami oraz dziećmi uczciła też „Dzień Dziecka”, „Święto Rodziny” oraz „Pożegnanie z Przedszkolem”.
Uroczyste świętowanie jubileuszu przedszkola swą obecnością zaszczycili: Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Robert Duchniewicz, doradca Mera Kęstutis Butvydas, Dyrektor Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Władysław Kondratowicz, starosta Mejszagoły Andrzej Adomaitis, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Jolanta Gulbinowicz, starszy specjalista Wydziału Oświaty i kurator przedszkola Jarosław Subocz.
Zgromadzonych gości przywitała dyrektor placówki Iwona Maria Matwiejko. Uroczystość jubileuszową uświetnił występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały piękne tańce, wesołe piosenki oraz wiersze o rodzinie. Szczere i ciepłe słowa płynęły wprost z dziecięcych serduszek, a chwila pożegnania przedszkola przez dzieci, które opuszczą mury przedszkolne, wzruszyła wszystkich obecnych na święcie.
Miłym akcentem uroczystości z okazji jubileuszu były słowa życzeń od gości i rodziców oraz podziękowania pracownikom placówki od dyrektora Żłobka-przedszkola Iwony Marii Matwiejko, a także nagrodzenie zasłużonych pracowników oraz całej społeczności przedszkolnej dyplomami dziękczynnymi od Mera Roberta Duchniewicza, Wydziału oświaty i dyrektora Żłobka-przedszkola w Mejszagole.
Obchody uroczystego jubileuszu uwieńczyła wspólna piosenka całej społeczności przedszkola, tort urodzinowy oraz wesoła zabawa dzieci z animatorami. Dziękujemy dla rodziców za pomóc w organizowaniu święta.
Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy wszyscy razem uczcić tak piękny jubileusz 55-lecia istnienia naszego Żłobka – przedszkola w Mejszagole.
Krystyna Śnieżko