Przedstawienie „Od ziarenka do bochenka” – aktorskie kreacje nauczycielek ze Żłobka-Przedszkola w Mejszagole

Z szacunku dla historii i z serca potrzeby powstało przedstawienie „Od ziarenka do bochenka”, gdzie króluje chleb, który w tym miejscu doznaje starania należnego kultu i poszanowania. Chcemy tym przedstawieniem przypomnieć o szacunku do swojej ojczyzny, dla swoich ludzi i dla ich pracy.

24 października nauczyciele ze Żłobka-Przedszkola w Mejszagole wcieliły się w role aktorów i swój debiut teatralny na „małej scenie” miały w Żłobku-Przedszkolu i w Przedszkolu w Niemenczynie w rejonie wileńskim.

Rolę gospodyni odegrała Grażyna Szwajkowska, małej Dominiki – Józefa Markiewicz, rolnika – Lilia Cejko, piekarza – Krystyna Śnieżko, młynarza – Karolina Misewicz, reżyserowała i muzycznie opracowała Edyta Staniulionienė.

Podczas przedstawienia dzieci z ogromnym zainteresowaniem, w skupieniu śledziły akcję na scenie. Opowieść o powstaniu chleba, przedstawiona w przystępny sposób, zachwyciła zarówno dzieci, jak i dorosłych. Połączenie teatru, muzyki i dekoracji stworzyło sympatyczny klimat, który pochłaniał oglądających. Dzieci poruszały się w takt muzyki, łączyły się w tańcu, a swoją radość wyrażały bijąc gromkie brawa.

Czuliśmy ogromną satysfakcję z powodu tak miłego odbioru. I choć w przygotowanie tego przedstawienia włożono nie mało pracy, to sądząc po uśmiechu na twarzach dzieci, było warto!!!

Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym zdjęciem.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego przedstawienia.

Info. Grażyna Sz., foto. Edyta S.