„Wieńce dla poległych żołnierzy”

Każdego roku społeczność przedszkola aktywnie uczestniczy w akcji upamiętniania poległych za Ojczyznę, ciągle troszczy się o groby żołnierzy polskich na cmentarzu w Mejszagole. Zawsze pamiętamy o tych co dla wolności ojczyzny poświęcili swe życie i byli świadkami wiary i polskości na wileńskiej ziemi.
W przede dniu Dnia modlitwy za zmarłych odbyły się rodzinne warsztaty rękodzielnicze, podczas których wspólnymi siłami, wykorzystując swoją wyobraźnię i pomysłowość, dzieci wraz z rodzicami stworzły przepiękne wiązanki, które złożone zostały na grobach żołnierzy na terenie kwatery wojskowej w Mejszagole.
Kultywując polskie tradycje i zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie, wprowadzamy dziecko w świat polskiej kultury i historii. Serdecznie dziękujemy Szanownym Rodzicom za współpracę i poświęcenie czasu na niwie kształtowania postawy patriotycznej naszych dzieci .

Inf. i zdjęcia G. Szwaikowskaja