Wycieczka do Dyneburga (Daugavpilsu)

16 lutego bieżącego roku pedagodzy oraz pracownicy Żłobka - Przedszkola w Mejszagole na czele z Dyrekcją, a także pedagodzy z przedszkola w Niemenczynie udali się na Łotwę do jedynego polskiego przedszkola Nr. 29 imienia Jana Platera-Gajewskiego w Daugavpilsie w ramach wymiany doświadczeń. Podczas spotkania miało miejsce dzielenie się radością z okazji kolejnej rocznicy powstania Państwa Litewskiego oraz odśpiewanie wspólnie Hymnu Litewskiego. Po zapoznaniu się ze środowiskiem polskiego przedszkola na Łotwie, uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać historię miasta i jego historyczne pomniki.
Dziękujemy Pani Dyrektor naszego przedszkola, I. M. Matwiejko za inicjatywę i zorganizowanie treściwej wycieczki, a społeczności przedszkola w Daugavpilsie za gościnność. Cieszymy się, że podczas tej wycieczki mieliśmy możliwość poszerzyć horyzonty wiedzy oraz doznać nowych, niezapomnianych wrażeń.

Inf. C. Bujnowska, tumaczenie z jęz. litewskiego J. Markiewicz, foto. A. Dubowska, C. Bujnowska, W. Piatkowa