Wyniki realizacji projektu „Odpowiednie otoczenie – kreatywne dziecko“

Po otrzymaniu dotacji ze Stowarzyszenia „Odra-Niemen“ i po przedstawieniu planu projektu społeczności żłobkowo-przedszkolnej zakupiono 8 ścianek edukacyjnych, a także dołączono 13 ścianek przygotowanych przez nauczycieli i pomocnic wychowawczyń. Ogółem korytarze przedszkola wzbogacono w 21 ściankę edukacyjną, które dzięki rodzicom na początku listopada zostały zamontowane w korytarzu przedszkola. Odtąd korytarze w naszym przedszkolu są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Dzieci mają możliwość codziennie poznawać świat za pomocą zmysłu dotyku, słuchu i wzroku. Nabyte ścianki wyzwalają kreatywność, umożliwiają dzieciom swobodne majsterkowanie, motywują dzieci do codziennego rozwijania umiejętności logicznego myślenia, funkcji motorycznych, spostrzegawczości i koncentracji. W wyniku realizacji projektu zostały stworzone sprzyjające dla dzieci warunki kształcenia się poza granicą grupy. Nowe pomoce edukacyjne nie tylko poszerzyły możliwości rozwoju dzieci, ale też znacznie poprawiły estetykę placówki – placówka stała się bardziej nowoczesna, etstetyczna i bardziej przyjazna dla dzieci.
Bardzo cieszymy się z wyników realizowanego projektu. Dziękujemy dla wszystkich uczestników projektu za udział, dla rodziców – za pomoc, a dla Stowarzyszenia „Odra-Niemen“ – za wsparcie!

Zapraszamy do obejrzenia

Info. i foto. C. Bujnowska, D. Jermak