„Zapusty, zapusty... brzuch pełny, nie pusty!“

13 lutego w całym naszym kraju obchodziliśmy Zapusty, czyli ostatni dzień karnawału. Hucznie, wesoło było i w naszym przedszkolu. Od małego do starszego, wszyscy przebrani śpieszyli do sali przedszkola. Wesoła muzyka nadawała zabawie werwy. Bawiły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W takt piosenki i tańca po sali krążyły korowody.
Najbardziej dzieciakom się spodobała walka między „Słoninowym“ i „Konopiowym“. Kulminacją imprezy było wyrzucanie z siebie negatywów i oddawanie ich dla „More” oraz robienie postanowień na przyszły rok. Kolejną tradycją Zapust jest, by najeść się tłusto. Dlatego też nie zabrakło blinów, które dzieciaki po takiej aktywności zjadły z apetytem.
Z całego serca dziękuję Paniom, które przyczyniły się do zorganizowania wspólnego świętowania.

Fotorelacje:

Info. i foto. E. Staniulioniene