Šiandien pasaulinė gerumo diena!

Pasaulinės gerumo dienos proga atnaujiname nuolaidos kodą bilietams, bet apie tai - naujienlaiškio gale. :)

Atrodo, tik vakar buvę maži, vaikai suauga, dar vėliau palieka namus ir jau tik atvažiuoja į svečius. Su savo vaikais, mūsų anūkais.

Šis reiškinys psichologijoje net turi specialų pavadinimą – „tuščio lizdo“ sindromas.

Atrodo, kai jau perprantame tėvystę, kai jau viskas daugmaž aišku ir sava vaga, staiga nebelieka, kam būti mama ir tėčiu. Tarsi prarandame tapatybę, su kuria gyvenome daugybę metų.

Reikia vėl mokytis save suvokti iš naujo. Anksčiau žinojome: mes – mama ir tėtis, o vaikui augant, mes vėl turime prisiminti, kad visų pirma mes – žmona ir vyras. Tai irgi baugina.

Kyla klausimas, o kas esu aš, kai nesu mama ar tėtis?

Apie tuščio lizdo sindromą konferencijoje kalbėsimės sekmadienį, lapkričio 19 d., su psichoterapeutu Eugenijumi Laurinaičiu.

O su socialine pedagoge Sandra Valantiejiene diskutuosime apie priklausomybes.

Tyrimai rodo, kad svaigiuosius gėrimus, cigaretes ar kitas priklausomybę sukeliančias medžiagas mūsų vaikai dažnai išbando dar iki 15 metų.

Dažnai mes net nežinome, kad vaikai turi žalingų įpročių, nesuprantame, kaip galime jam padėti ir kodėl vaikui artima priklausomybes toleruojanti socialinė aplinka.

Pirmieji ženklai liudijantys, kad vaikas galimai turi priklausomybę, tai pasikeitusi emocinė vaiko būsena – irzlus, nerimastingas, uždaras, išgyvenantis nuotaikų kaitas.

Melagystės, miego, valgymo sutrikimai, papilkėjusi oda, patamsėję paakiai. Iš namų dingstantys pinigai, brangūs daiktai, polinkis negrįžti namo.

Susitikime jau šį savaitgalį normalizuoti mūsų namų istorijų, atsipalaiduoti, prasiblaškyti, paklausyti, paklausti, pasižiūrėti gyvai mums atliekamų tėvystės skausmų ir džiaugsmų interpretacijų judesio, vaizdo ir žodžio pagalba.

Šiandien pasaulinės gerumo dienos proga - kodas NUOLAIDA50 vėl veikia!

Kyla klausimas, o kas esu aš, kai nesu mama ar tėtis?

O su socialine pedagoge Sandra Valantiejiene diskutuosime apie priklausomybes.

Šiandien pasaulinės gerumo dienos proga - kodas NUOLAIDA50 vėl veikia!