Sveikatos žinių naujienlaiškis. Gegužė

Prabudus gamtai ir atšilus orams gegužės mėnesį pradedame nekantriai laukti vasaros. Svarbu nepamiršti rūpintis ne tik fizine sveikata, bet ir emocine būkle. Todėl šį mėnesį kviečiame atsipalaiduoti ir pažinti bei išmokti valdyti savo emocijas. Raginame daugiau laiko praleisti su artimaisiais gryname ore. Pasitikime vasarą švariomis mintimis!

Gegužės mėnesio naujienlaiškyje tėvai / globėjai ras patarimų, kurie padės įveikti tėvystės stresą, pedagogus kviesime susipažinti su fizinio aktyvumo ir tam tikrų maisto produktų sąsaja su stresu. Vaikus geroms emocijoms sutelkti raginsime atlikti smagią „Gyvūnėlių mankštą“. Kad sustiprintumėte ryšį su tėčiu, parengėme pasivaikščiojimams tinkamų vietų žemėlapį, o emocijoms pažinti – laukia užduotis. Rūpinkimės savo fizine ir emocine gerove!

GEGUŽĖS mėnesio skaitiniai tėvams / globėjams ir pedagogams

Tėvystės stresas: kaip jį išgyventi?

Tėvystė teikia daug džiaugsmingų akimirkų, tačiau gali būti pilna ir įvairių iššūkių. Dauguma tėvų patiria nemažai streso, kuris susijęs tiek su tėvyste, tiek su asmeninio ir aplinkinio gyvenimo įtaka. Ilgą laiką patiriamas stresas sukelia neigiamų pasekmių kasdienio gyvenimo kokybei, taip pat paveikia tėvų ir vaiko santykį. Tad labai svarbu ieškoti tinkamų būdų, kaip palengvinti tėvystės keliamą stresą.

Patarimai, padėsiantys įveikti stresą

Kasdien patiriame vis naujus gyvenimo siunčiamus išbandymus, kurie neretai sukelia stresą. Streso, kaip kasdieninio gyvenimo reiškinio, išvengti mums nepavyks, tačiau jį valdyti tikrai galime. Paprasti patarimai, kaip valdyti bei palengvinti streso padarinius keičiant gyvenimo būdą, padės jį įveikti lengviau!

UŽDUOTYS VAIKAMS

Stipriname ryšį su tėčiu kartu gamtoje

Kviečiame mažuosius praleisti nuostabų ir aktyvų laiką su tėčiu / globėju ir pasimėgauti aktyvia veikla gamtos apsuptyje. Šiai idėjai įgyvendinti paruošėme Jums turiningo maršruto gamtoje žemėlapį. Žygio metu neužmirškite gerti vandens, giliai kvėpuoti ir mėgautis nuostabiu gamtos grožiu kartu su savo mažaisiais tyrinėtojais. Minime Tėvo dieną gamtoje!

Emocijų pažinimas „Surask atitinkamą emociją“

Mokėdami atpažinti savo jausmus, juos galime lengviau ir išgyventi. Vaikystė – atradimų metas, kai susipažįstama ne tik su džiaugsmu, bet ir kitomis emocijomis, kurias atskirti ir išreikšti turėtų kiekvienas. Taip būtume atviri aplinkai, kuri mūsų išgyvenimus gali palengvinti. Kviečiame vaikus atlikti jausmų atpažinimo užduotį.

Geroms emocijoms sukelti - gyvūnėlių mankšta

Ši treniruotė žaisminga, su atradimais, judesio pajutimu ir kūrybingumu, todėl įtrauks visą šeimą praleisti smagiai laiką. Nuotaikinga mankšta ne tik išjudins visą kūną, bet ir sukels ne vieną malonią emociją.